Kto by to bol povedal, že za desiatym okienkom adventného kalendára mníchovského predajcu značky Mercedes-Benz sa bude ukrývať model od najväčšieho konkurenta – BMW iX3! A naopak, súčasťou vianočnej výzdoby v priestoroch BMW Welt zas bude model Mercedes-Benz EQC 400? Dvaja automobiloví magnáti sa takto rozhodli vymeniť si svoje modely, aby v ťažkých časoch podporili lokálnych podnikateľov v Miníchove. Tomu sa povie spolupatričnosť, čo poviete?

Už po osemnástykrát sa sklenené priečelie mníchovského predajcu Mercedes-Benz premenilo na nadrozmerný adventný kalendár. Kým v minulosti sa každý deň za jeho okienkami nachádzali jednotlivé modely stuttgartského výrobcu, tento rok sa za 24 okienkami odprezentujú lokálni výrobcovia z Mníchova. Ide o súčasť iniciatívy Nakupujte lokálne, ktorej hlavným cieľom je udržanie spolupatričnosti a súdržnosti v meste.

Obe automobilky podporia lokálny trh

Mottom celej akcie je „Držíme spolu,“ ktorým sa už viac ako sto rokov riadia BMW aj Mercedes. Obaja najväčší konkurenti sa v predvianočnom čase ochotne dohodli na spolupráci, ktorá zviditeľní aj lokálnych výrobcov. Výsledkom spolupráce tak je, že desiate okienko adventného kalendára Mercedes-Benz ukrýva model BMW iX3 a súčasťou vianočnej výzdoby v priestoroch BMW Welt je zas model Mercedes-Benz EQC 400.

ZDROJ: BMW

Týmto spôsobom sa okrem lokálnych výrobcov upriami pozornosť aj na oba elektrické automobily. Okolo mníchovského predajcu Mercedes-Benz prejde denne približne 180 000 vozidiel a bránami priestoru BMW Welt ročne prejdú viac ako 3 milióny návštevníkov, takže ide o jednu z najobľúbenejších atrakcií mesta Mníchov. O veľkú pozornosť v rámci regiónu sa zaslúžia aj sociálne siete automobiliek BMW a Mercedes-Benz.

ZDROJ: BMW
Mercedes-Benz EQC vystavili zas v showroome BMW. Tomu sa povie skutočná súdržnosť!

Skvelý nápad takto na Vianoce, čo poviete? Duch Vianoc nás aj v tomto neľahkom období presvedčil, že keď sa chce, nie je nič nemožné a aj dvaja najväčší rivali sa vedia v tomto období zjednotiť. Tak čo, motivovali sme vás aspoň trošku k vianočnej súdržnosti?

ZDROJ: BMW

Zdroj: https://autogratis.sk/mercede-eqc-bmw-ix3-adventny-kalendar/?fbclid=IwAR098LaeDNRpMCz-q4WqSLhegjfEGHGumHuBvj4lI9yW3IzT_sg3B-3bntc